Startuoja subsidijos nuo energetikos krizės itin nukentėjusioms įmonėms
Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija, kad jau pradeda veikti subsidijų priemonė itin paveiktuose sektoriuose veikiančioms įmonėms. Šias įmones kvietimai užpildyti paraišką pasieks per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemą „Mano VMI“.
Paraiškas gauti subsidiją galės teikti įmonės, įtrauktos į itin paveiktų sektorių sąrašą. Jis buvo parengtas pagal laikinąjį Europos Komisijos karo komunikatą, kuris dar praplėstas sustambinus sektorius, kad subsidijas galėtų gauti daugiau šalies verslų.
„Planuojame, kad subsidijos verslus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos. Jos padės daug dujų ir elektros naudojančioms įmonėms lengviau išgyventi artėjančią žiemą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Įmonės užpildytas paraiškas VMI turi pateikti iki š. m. lapkričio 22 dienos. Subsidijoms numatoma paskirstyti iki 30 mln. eurų.
Subsidijos bus skiriamos įmonėms, veikiančioms itin paveiktuose sektoriuose ir deklaravusioms gyventojų pajamų (GPM) ir (ar) pelno mokesčius už 2021 m.
Tarp itin paveiktų verslo sektorių patenka: metalo rūdų kasyba; tekstilės gaminių gamyba; drabužių siuvimas (gamyba); medienos bei medienos ir kamštienos gaminių, išskyrus baldus, gamyba; gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba; popieriaus ir popieriaus gaminių gamyba; tepalų ir kitų alyvų gamyba; parafino ir techninio vazelino gamyba; chemikalų ir chemijos produktų gamyba; kitų nemetalo mineralinių produktų gamyba; pagrindinių metalų gamyba.
Subsidijų dydis bus susietas su įmonės deklaruotais mokesčiais. Numatomas maksimalus paramos dydis – 30 proc. deklaruoto GPM ir (ar) pelno mokesčio. Didžiausia galima gauti subsidija – 500 tūkst. eurų, o mažiausia – 500 eurų.
„Gautas įmonių paraiškas įvertins VMI, kuri apskaičiuos priklausančią subsidijų sumą. Ministerija, gavusi informaciją apie kriterijus atitinkančias įmones, skirs subsidijas. Lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.
Vyriausybė yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, kuriame taip pat ir elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms, parama saulės parkams įsirengti.