Parengtos darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos
Ekspertų komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, parengė metodinę priemonę „Darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos“. Rekomendacijos skirtos įvairių organizacijų vadovams ir visiems asmenims, kuriems svarbus teisingas ir efektyvus darbo užmokesčio valdymas.
Šiomis metodinėmis rekomendacijomis siekiama suteikti įvairių sričių darbdaviams reikiamų kompetencijų rengiant darbo apmokėjimo sistemas ir padėti užtikrinti teisingo apmokėjimo už darbą principo įgyvendinimą, rašoma Valstybinės darbo inspekcijos svetainėje paskelbtame pranešime.
Rekomendacijose nagrinėjamos įvairios temos, susijusios su darbo užmokesčio valdymu. Laikomasi vienos esminės nuostatos: neįmanoma užtikrinti lygybės, jei pats darbo užmokestis yra valdomas neaiškiai, nesistemingai, be aiškių taisyklių. Nors rekomendacijose dažniau minima lyčių lygybė, visos šios nuostatos vienodai galioja ir kitiems lygybės aspektams – nediskriminavimui pagal kilmę, socialinę padėtį, neįgalumą, tautybę ar kitiems.
Taip pat laikomasi kitos nuostatos: gera darbo užmokesčio valdymo sistema savaime išsprendžia daugelį problemų, susijusių su lyčių nelygybe, kartu suteikia įrankį, naudingą siekiant vėlesnių tikslų, gerinant įmonių ir organizacijų veiklą.
Lygybė – būtina sąlyga tam, kad darbuotojai jaustųsi gerai. Kokybės vadybos kūrėjas Edwardsas Demmingas atkreipė dėmesį, kad emocinė darbuotojų būklė nulemia ir galimybes gerinti organizacijos procesus. Tai reiškia, kad jei darbuotojai jaučiasi nelaimingi, ko nors bijo ar pan., nepavyksta gerinti jokių įmonės procesų. Jei darbuotojai jaučiasi gerai, daug geriau veikia ir visi įmonės, įstaigos ar organizacijos procesai. Taigi lygybė tampa ir didesnio verslo įmonės pelningumo ar gero įstaigos veikimo sąlyga.
Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų ir parengtas įgyvendinant projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“.